De Toscaanse jasmijn

toscaanse jasmijn

De toscaanse jasmijn behoort tot de familie van de klimplanten. De Toscaanse jasmijn behoudt haar blad in de winter. In de herfst en de wintermaanden kleuren de blaadjes veelal rood. In het voorjaar worden deze glanzende bladeren weer mooi groen van kleur. De jasmijn bloeit zeer rijk in de maanden juli tot oktober. Deze maanden zijn ze ook actief aan het speuren en verder ontwikkelen. Dit doen ze door hun wortels verder te laten verspreiden ondergronds. 

toscaanse jasmijn

Voorkeur

Deze plant bloeit niet alleen uitbundig, het laat ook een heerlijk geurende witte bloemen en behoort tot de geurende klimplanten. Een ander benaming voor deze plant is Sterjasmijn, vanwege het stervormige bloemen. De plant heeft een opvallend uiterlijk door zijn glanzende blad en een wit kleurige bloem. Je kunt de klimplant overal in de tuin plaatsen. Het maakt echt uit hoe je de omtrek wilt, want de plant verspreidt zich sneller uit. Je kan dit laten leiden door takken in de grond te doen en deze laten groeien over de takken heen. Zo komt er speling tussen en zal de bloem zich verder verspreiden. De plant houdt van de volle zon, maar doet het ook op een plek in halfschaduw. Voor klimplanten zoals de sterjasmijn zijn er ook andere klimplanten die zeker een plekje waar maakt voor in de tuin. 

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *